בניית פיר מעלית

כיום לא מעט מבנים בוחרים לא רק בגרם מדרגות כחלק מהיכולת ניוד במבנה, אלא גם בבניית פיר מעלית אשר בנייתו במיוחד בשלבי בנייה חדשים מצליחה להשתלב בצורה מדויקת להפליא. אך בשנים האחרונות פיתוחים שונים מאפשרים גם בניית פירים אלו במבנים ישנים יותר, וכך גם אנשים בעלי מוגבלויות יכולים להתנייד בצורה חופשית בבניין וקושי ההגבלה שלהם או של דיירים אחרים לא בא לידי ביטוי גם באזור מגוריהם. ובכדי להבטיח בניית פיר מעלית מעולה ומקצועי המתאים לבניין בו אנו גרים, מומלץ לקבל הצעת מחיר מקצועית ומנוסה מחברה כמו רטינג הנדסה מבית גנון מתכת.

בניית פיר למעלית - לשם מה זה טוב ומה חשוב לזכור?

בעת תכנון או התלבטות של בניית פיר למעלית, חשוב להכיר את המגבלות ההנדסיות החלות על המבנה המדובר, כאשר בעת תכנון פיר למעלית יש צורך להתחשב לא רק בגרמי המדרגות אלא גם ברוחב הלובי וביכולת הנגישות של כל דיירי הבניין. כל זאת כמובן תוך כדי התחשבות לא רק באזורים המשותפים, אלא גם בדירות הדיירים השונים.

לצד כל אלו בניית פיר למעלית דורשת גם אישורים פורמליים שונים, כמו אישור של מכבי אש, אישור מהנדס וכמובן קבלת היתר לאחר שתכנון הפיר הסתיים. אך מעל לכל חשוב לזכור כי מעליות יכולות לשרת לא רק את אנשים בעלי מוגבלויות, אלא גם את דיירי הקומות האחרונות וכמובן גם את הדיירים המבוגרים החיים בין שאר דיירי הבניין.

מקצועיות חזקה

בניית פיר מעלית דורשת מאיתנו לא רק חלום קסום בו כל הדיירים נעים במעלית בצורה חופשית, אלא גם בחירה של איש מקצוע אשר רשום ברשם הקבלנים ומורשה לעסוק בעבודות מורכבות כמו אלו. בנוסף לאישורים חשוב לזכור כי בעת בנייה של פיר מעלית בבניין ישן, חיזוקו של הבניין מובטח עוד בראשית התכנון שכן פיר מעלית אמור לנשוא משקלים כבדים ובשל בנייתו גם לחזק את יסודות הבניין.

ובבחירה של איש מקצוע בעל ניסיון וכמובן רשום בחוק, נוכל לבחור בחברת רטינג הנדסה מבית גנון מתכת המובילה כיום בתחום.

בעשורים האחרונים אנו עדים להתקדמות מופלאה של הטכנולוגיה, אשר מקרבת בין מרחקים אדירים של ערים ומדינות ואף מצליחה להגיע אל אזורים שעד לפני שנים ספורות לא הייתה יכולה להגיע מעולם. אל מגמה זו משתייכת גם בניית פירים למעליות, אשר הופכת בשנים האחרונות לא רק לפופולרית בבתים פרטיים גדולים אלא גם במגוון רחב של שיכונים ובתי דירות שונים. בנייה שכזו כוללת לעיתים לא מעט מגבלות, בין אם מדבור במבנה ישן ובין אם מדובר במבנה חדיש. אך על מנת להתאים את המעלית הבאה לבניין בו אנו גרים, מומלץ לעשות את דרך רטינג הנדסה מבית גנון מתכת.

בניית פירים למעליות – מתי נצטרך ומה המגבלות

התקדמות הטכנולוגיה מאפשרת לא רק הנאה ויכולת ניוד גובה מבעבר, אלא גם עזרה והמשך ניהול חיים תקינים גם לאנשים בעלי מוגבלויות וגם לאוכלוסיית הגיל השלישי. בניית פירים למעליות, יוכל להיות שימושי עבור דיירים הסובלים ממגבלות או נכות פיזית וכמובן לדיירים המבוגרים שבבניין. הימצאות של מעלית תוכל מן הסתם גם להיות מועילה גם לדיירים הגרים בקומות האחרונות.

עם זאת חשוב להבין כי בנייה של פירים למעליות, דורשת התחשבות בלא מעט גורמים שונים ובעיקר כאשר הפיר המתוכנן הינו פנימי ולא חיצוני. מקרים כאל ודורשים התחשבות לא רק בגרמי המדרגות, אלא גם בלובי הכניסה, שטחים ציבורים נוספים ובלא מעט מקרים גם שטחים פרטיים של הדירים.

תהליך הבנייה

כיום בניית פירים למעליות מתאפשרת דרך מגוון רחב של בניינים, בין אם הינם ישנם יותר או חדשים פחות עם הטכנולוגיה הקיימת ניתן יהיה להקים פירים גם תחת מגבלות הנדסיות וגם תחת היתרים שונים. עם זאת חשוב להבין כי עם תכנון פיר לבניין שלנו, חשוב לקבל היתר בנייה מהוועדה לתכנון, מכבי אש ואישור מהנדס. לצד כל אלו חשוב גם לקבל אישור משני שליש של הדיירים בבניין ולבצע חישוב של נזקים ופגיעות בשטחים משותפים או בדירות עצמן.

בנייה שכזו תוכל להתבצע במהירות ובמקצועיות רבה דרך חברת רטינג הנדסה מבית גנון מתכת המנוסה בבניית פירים למגוון רחב של מבנים.