מי מאיתנו לא היה מבקש לעצמו השבחה של הנכס בין עשרה עד חמישה עשר אחוזים? או לבטח מקום נוסף בו יוכלו הוא ובני משפחתו להנות משקיעה נעימה של אחר צהריים או קפה של בוקר יום שבת? ככל הנראה רובנו היינו מבקשים תוספת מעולה שכזו לבייתנו, וכיום נוכל לעשות זאת בעזרת מרפסת תלויה מפלדה המשמשת כבר אלפי בתים כמרפסת חדשה ומהנה אל שלל נופים. בנייה זו הקיימת כבר עשרות שנים יכולה להיות גם בבית שלכם תוך זמן קצר, ובבחירה באנשי המקצוע המתאימים ביותר מומלץ לפנות אלינו עם הסיווג והניסיון המתאים לכל מרפסת.

מרפסת תלויה מפלדה - איכות חיים בטוחה

חשוב לדעת כי בנייה של מרפסת תלויה מפלדה נשענת לא רק על גבי מוטות פלדה, אלא גם על יכולות טכנולוגיות חדישות, המאפשרות המעסה די גבוהה על מרפסות אלו. מוטות אלו עשויים על מנת להיות עמידים אל מול מפגעי נזק האוויר השונים, שכן מרפסות שמש חשופות לשמש הישראלית לא מעט זמן וצריכות עמידות לא קטנה אל מול שלוש מאות ימי שמש בשנה.

היכולות הרבות של בניית אזור פנאי חדש לביתנו, היא איננה דבר מובן מאליו אך בכדי להבטיח בטיחות ואריכות זמן למרפסת שכזו מומלץ לשים לב ליצרן הפלדה. שכן פלדה המיועדת לבנייה של מרפסות תלויות לא רק תהיה עדיפה יותר, אלא תציל חיים. פלדה שכזו צריכה לעמוד בתקנים שונים גם על מנת להחזיק משקל בגובה וגם על מנת לוודא חיבור מצוין אל הבניין.

גדלים ושיטות בנייה

בנייה של מרפסת תלויה מפלדה יכולה להיעשות בכמה מידות שונות, שכן היכולת של מרפסות אלו יכולה להתאים למידות שונות ולגדלים שונים. עם זאת חשוב בכל תכנון שכזה להיוועץ עם אדריכל ומהנדס בניין גם על מנת להבטיח בטיחות מקסימלית, וגם בכדי למנוע מפגעים שונים אל יתר השכנים בבניין.

אך בחירה של קבלן לביצוע עבודות שכאלו היא בחירה לא פשוטה, שכן תמיד עדיף לבחור באנשי מקצוע מנוסים בבניית מרפסות שונות כמו רטינג הנדסה מבית גנון מתכת

תרבות הפנאי הישראלית הלכה והתפתחה בעשרות מונים בשנים האחרונות, אחת ההוכחות לכך היא לא אחרת מאשר הפופולריות של בניית מרפסות ברחבי המדינה. אם בעבר מרפסות אלו היו מבוקשות בערים עם קרבה אל הים, כיום גם בבית שאן יודעים שמרפסת לא רק משדרגת את שווי הנכס אלא גם את חיי הפנאי של כל בני המשפחה. לכן מרפסות תלויות מברזל נחשבות בשנים האחרונות למילה האחרונה בתוספות בנייה לבניינים קיימים, בעזרת יכולת הנדסית מעולה המאפשרת היתלות של המרפסת לאורך זמן ובעמידות גובהה. ואת ההבטחה למרפסת שכזו גם אצלנו, נוכל לעשות דרך פנייה אל רטינג הנדסה מבית גנון מתכת.

 

יתרונות בולטים – מרפסות תלויות מברזל

להבדיל ממרפסות אחרות, מרפסות תלויות מברזל מגלמות בתוכן מספר יתרונות בולטים מאשר מרפסות הבטון המסורתיות. כיום ובניגוד לבנייה של מרפסת מבטון, ניתן להרכיב מרפסות תלויות מברזל בצורה מהירה בהרבה משל מרפסות מבטון. אפשר לומר כי משך הזמן של הקמת מרפסת מבטון אמור להתהוות כשלושה חודשים בערך, יותר מאשר הרכבה של מרפסת מברזל.

אך להבדיל מהמחשבה הנפוצה בנוגע למרפסות תלויות מברזל, מרפסות אלו נחשבות לבטוחות במיוחד ולא רק לחזקות אלא גם לקלות מאוד. שכן ההרכבה של מרפסות מסוג זה אינן מעמיסות על יציבות הבניין או היסודות שלו, זאת הודות לחומרי הגלם הקלים מהן עשויות המרפסות. שנית כל חשוב לזכור כי מרפסות אלו נתלות על גבי חציבה על גבי הבניין, כך שיכולת העמסה עליהן יכולה להסתכם בעד חמישה טון ואפילו יותר.

 

חסרון אחד בולט(או שלא?)

כאשר אנו מבקשים להרחיב את הדירה שלנו עם מרפסות תלויות מברזל, אנו מבקשים גם להשתמש במרחב המשותף של שאר הדיירים בבניין. על כן לפני הרכבה או תכנון של מרפסת שכזו, חשוב לקבל הסכמה משאר הדיירים ובמקרה הכי גרוע כולם יבקשו מרפסות תלויות גם לעצמם.

ואם תבקשו הצעת מחיר עבור מרפסת ברזל עבורכם או עבור כל הבניין בו אתם גרים, תוכלו לקבל את ההצעה הכי אטרקטיבית ומקצועית דרך רטינג הנדסה מבית גנון מתכת המתמחה בבניית מרפסות קלות.