בין לא מעט סגנונות בנייה חדשים כיום, אנו יכולים לראות שילובים של אביזרים שעוד לא היו בבתים בעבר. החל מסוגי מבטחים, דלתות, מזגנים ועוד מגוון אבזורם שונים וחדישים ולצידם כמובן גם מרפסת זיזית המצליחה להופיע בעוד ועוד תכנון של דירות חדשות. שילוב של מרפסות אלו מעניק לא מעט מרחב אל שאר המרפסות ומצליח למקסם את המרחב, גם של המרפסת בקומה האחרונה וגם של המרפסת בקומה הראשונה. ובכדי לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ומקצועית גם לדירות בתכנון וגם לדירות קיימות, מומלץ לפנות תחילה אל רטינג הנדסה מבית גנון מתכת. דרכם נוכל לקבל תכנון מדויק ותואם עבור כל מבנה ובנייה.

מרפסת זיזית - ראשית לבחור קבלן

בבנייה של מרפסת זיזית חשוב לבחור איש מקצוע בצורה נכונה, אחת הדרכים היא כמובן לבקש את סיווג הבנייה של הקבלן, שכן חשוב לזכור כי סיווג 5ג נחשב לסיווג הגבוהה ביותר ויאפשר לאיש המקצוע לבצע הרבה יותר פתרונות יצירתיים שונים בעת התכנון והבנייה. שנית בעת הבחירה חשוב גם לצפות בעבודות שונות, שכן אם לא אהבנו את העבודות הקיימות ככל הנראה לא נאהב את העתידיות.

וכמובן אל כל אלו חשוב גם לפרוס בפני הקבלן את הרצונות שלנו, החל מזמני העבודה, זמני התשלום וכמובן חוזה אשר ימנה את כל אלו. כל שכן חשוב גם להבין האם קיימת גם פוליסת ביטוח לקבלן, כך שנוכל לבטח גם את הרכוש שלנו והנכס שלנו במקרים של נזקים בשוגג.

לא רק יתרונות בנייה

בנייה של מרפסת זיזית לא רק מאפשר מרחב חדש אל הבית שלנו, אלא במרבית המקרים גם עלייה בערך הדירה שיכולה להסתכם בין חמישה עד עשרה אחוזים! צעד שכזה יכול לא רק לאפשר לנו אוויר צח ומקום מעולה לספיגה של וויטמין D, אלא גם הגדלת שווי ערך הנכס שלנו.

ובכדי לקבל את כל ההתאמות השונות, מומלץ ראשית להיוועץ עם רטינג הנדסה מבית גנון מתכת אשר עוסקים בתחום מעל לעשור, ומנוסים בבנייה של מרפסות זיזיות, מרפסות קלות בסגנונות שונים ובעיקר מעניקים את השירות המקצועי והאמין ביותר.

תרבות הפנאי הישראלית הולכת ומשתדרגת בשנים האחרונות, אליה מצטרפים שורה רחבה של טרנדים ההולכים ומתפשטים ברחבי כאשר אחת מהן היא לא אחרת מאשר טרנד המרפסות. טרנד זה מביא עימו מנעד הולך וגדל של סוגי מרפסות, כאשר הוותיקות מבניהם ואחת המעולות היא לא אחרת מאשר מרפסת קונזולית. מרפסת זו שבמרבית הפעמים תתאים בזמנים של בניית מבנה דירות, יכולה בחלק מהמקרים גם להתווסף אל בניינים קיימים בדרכים שונות אך יכולה להתקיים בצורה בטוחה. ובכדי לבצע תכנון מעולה של מרפסת קונוזולית נוכל להיוועץ עם רטינג הנדסה מבית גנון מתכת המובילים את תחום התקנת מרפסות ומבנים מורכבים אחרים.

מה היא מרפסת קונזלית ?

מרפסת קונזולית היא מרפסת שאיננה נשענת על חיזוקים שונים או עמודי תמיכה, אלא מתחברת אל הבניין באמצעות קונסטרוקציית פלדה. מבנה שכזה דורש לא מעט מקדמי בטחון ודיוק הנדסי, שכן צורת העמסה ותכנון לקוי עלולים להביאה לקריסה של המרפסת. יחד עם זאת המשקל המותר במרפסות קונוזוליות הוא עד כ 350 ק"ג למ"ר, ובכדי שנתון זה אכן יהיה אמין מרפסות אלו עוברות לא מעט בדיקות הנדסיות בכדי לוודא זאת.

עם זאת כמו שציינו גם מבנים ישנים יכולים להנות מסוג זה של מרפסות, כאשר יכולת ההצמדה אל מבנים אלו נעשית ללא מותחנים על פלדת שלד הבניין. מודלים אילו נחשבים לנדירים במיוחד, שכן מרבית המבנים הישנים זקוקים למותחנים בכדי להבטיח יציבות מרבית של המרפסת אל המבנה הקיים.

התחשבות בשכנים וסוגי חומרים

בנייה של מרפסת קונזלית יכולה להיות מעולה לא רק באופי הבנייה שלה, אלא גם בהתחשבות בשכנים מתחתינו שבנייה כזו תחסוך מהם את מראה העמודים. עם זאת בניית מרפסות מסוג זה תוכל להתבצע גם על ידי לא מעט סוגי חומרים, החל ממפרסות קונזוליות המתבססות על פלדה ועד למפרסות קונזוליות העשויות בטון מלא.

אך על מנת לקבל את ההתאמה המדויקת לבניין שלנו, נוכל לפנות אל חברת רטינג הנדסה מבית גנון מתכת  המתמחה בבנייה של סוגי מרפסות שונות, החל ממרפסות קלות, מרפסות שמש ומרפסות קונזליות לכל בניין.